Spoločnosť

O nas

 

História našej spoločnosti


Vznikla v roku 1991 ako predajňa mäso - údeniny

Mäsiarstvo MIRAN ponúka široký sortiment mäsových výrobkov, a to vo všetkých svojich predajniach v Bratislave a Šuranoch. Vznikla v roku 1991 ako predajňa Mäso - údeniny na bratislavskom Námestí hraničiarov. Mala vtedy sedem pracovníkov.

Poctivá práca prináša ovocie, a tak vznikali ďalšie predajne:

  • v roku 1994 predajňa na Mánesovom námestí v Petržal
  • v roku 1995 predajňa na Pribišovej ulici v Karlovej Vsi
  • v roku 1998 predajňa na Tehelnej ulici
  • v roku 2001 predajňa na Nevädzovej ulici

 

Výroba mäsových výrobkov


Mäsiarstvo MIRAN neostalo len pri rozširovaní maloobchodnej siete. Majiteľ Michal Raninec sa rozhodol, že sa začne aj s výrobou mäsových výrobkov pre vlastné predajne. V roku 1996 vznikla varená výroba mäsových výrobkov na Pribišovej ulici. Medzi prvé výrobky patrili jaterničky, žemľové krvavničky, bavorská sekaná, debrecínska pečeň, dusená šunka, tlačenka mäsová svetlá a klobásy na zapekanie.

V roku 1997 sa po rekonštrukcii predajne na Námestí hraničiarov začala výroba mäkkých mäsových výrobkov, tepelne opracovaných solených mias a špeciálnych mäsových výrobkov.

O nas

O nas

 

 

 

Vlastný bitúnok


V roku 2000 firma odkúpila areál v Šuranoch a vybudovala si tu vlastnú porážkareň na ošípané. Aby bitúnok vyhovoval podmienkam Európskej únie, bolo potrebné vykonať veľké stavebné a technologické úpravy.

V roku 2003 sa začala výstavba nového areálu bitúnku a už o rok, v roku 2004, otvorili prevádzku. V roku 2009 na bitúnku v Šuranoch rozšírili prevádzku aj o mraziarne, ktoré vybudovali za rekordne krátky čas a už 1. 1. 2010 spustili skúšobnú prevádzku.

O vysokej úrovni svedčí fakt, že firme bolo úniou pridelené číslo SK 4041 EHS, čo ju oprávňuje obchodovať s EU.

Dnes má firma MIRAN 90 zamestnancov.